Nefes İle İlgili Sözler


Sayfa İçeriği: Nefes ile ilgili Kısa sözler, Nefes İle İlgili Mesajlar, Nefes İle İlgili Etkileyici Sözler, Nefes İle İlgili Uzun Sözler, Nefes İle İlgili Güzel Sözler, Nefes İle İlgili Yazılar, Nefes İle İlgili Sözler Tumblr, Nefes İle İlgili Ata Sözleri, Nefes İle İlgili Sözler Facebook, Nefes sözleri anlamlı, Nefes İle İlgili Cümleler

Sozadresi_com
Sozadresicom

Bütün bi geceyi uykusuz geçirmene sebep olan şeyleri bir nefeste anlatamazsın. Önce içine atarsın, sonra susarsın.


Deli bir yağmur olsam seni yağdığım sozadresi.com yerler kadar severdim. Deli bir rüzgâr olsam seni estiğim yerler kadar severdim. Ama ben sadece deliyim ve seni aldığım her nefes kadar çok seviyorum.


Ey kör! Bu yer, bu gök, bu yıldızlar, boştur boş!  Bırak onu bunu da gönlünü hoş tut hoş!  Su durmadan kurulup dağılan evrende bir nefestir alacağın, o da boştur boş!


Eğer bir gün hayatımın son nefesini verirde bu dünyanın güzelliklerinden vazgeçecek olursam hep yanımda ol ki sana sensizliğin ölüm demek olduğunu göstereyim.


Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten; affet, senden habersiz kaldığım her nefesten.


Bensizsin uyarmak istedim. Nefes aldığını düşünüyor olabilirsin.


Aldığın her nefesi fırsat bil, ot değilsin yeniden bitmezsin. Ömer Hayyam


Eğer son nefesimi vermeden önce mutlu olacağını bilirsem cehenneme bile gülerek giderim.


Nefes alamıyorum. Atmosferi açın. 


Bir şey söyle bana. İçimdeki kayayı kaldırıp atacak bir şey söyle. Nefes alabileceğim bir şey de bana.


Ne ses ne nefes ne de bu rüzgâr bağışlar seni simsiyah gecelerde budanırken ah ömrüm dönüp sırtını giderken kimler karşılar seni?


Senin için uğrunda verdiğim son nefes ziyan seninle yaşamak hep ziyan, seni sende yaşamak benim hayatımdaki en büyük ziyanmış.


Sessiz akşamlarda sesini soğuk gecelerde nefesini, yalnızlığımda bedenini, sakinliğimde öfkeni, ıssız sokaklarda gölgeni, ben sadece seni özledim bir tanem.


Seviyorum seni olumsuz bir aşk ile bütün kalbim hayatım seninle, ölecek dahi olsam bu kalp ile son nefesimde haykıracağım seni seviyorum diye.


Günün; bir ağacın gölgesindeki huzur, berrak sulardaki saflık, topraktaki bereket ve aldığın nefesteki anlam kadar güzel olsun.


Sabahın seherinden, rüzgârın nefesinden, ezanın sesinden gönlümüze düşen huzur, uyandık bugün de çok şükür ya Rab, Günaydın hayırlı sabahlar.


Kulaklarım sessizliğe, gözlerim sensizliğe, gönlüm katlanırsa derde, anlamı yok yaşamanın nefes almak boşuna senin olmadığın yerde.


Şimdi daha iyi anlıyorum ki, nefes almak değilmiş, yaşamak. Ateşlerde yanmak gibi bir şey seni severken senden uzakta olmak.


Senin kanınla yoğruldu bu kutsal topraklar senin kanınla yeşerdi nefes aldığımız bu ağaçlar gözün arkada kalmasın, ey şehidim.


Beni yarı yolda bıraktığını sanıp, yolu koşarken nefes nefese kalanlar sözüm size, yolun sonunda sizi bekliyorum.


Yüksek makamlar yüksek tepeler gibidir, koşarak çıkanlar nefes darlığı hisseder.


Seviyorsan gel, bir nefes sonra ölebilme ihtimalimiz var.


Durun burada nefes almayın, daha ucuz bir yer biliyorum.


Teşekkür ederim nefesime nefes olup bana hayat verdiğin için.


Yaşamak dediğin iki nefes alıp vermek olmamalı. Bir nedeni olmalı insanın yaşamak denilen şeyin anlamlı olması için.


Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor. Varlığın yaşam kadar kutsal. Sen nefes kadar önemli, canım kadar değerlisin benimle evlenir misin?


Senden ayrılacağımı her hatırladığımda, dünya ayaklarımın altından kayar gibi oluyor. Çünkü sen benim için bir nefessin. Nefes almadan yaşayamam ki.


Ben senin ne yarın nede canın ben senin ne sevdiğin ne baharın ben senin belki umurunda değilim ama sen benim sen benim nefesimsin.


Gününüz; bir ağacın gölgesindeki huzur, berrak sulardaki saflık, topraktaki bereket ve aldığınız nefesteki anlam kadar güzel olsun.


Söyleyin yârime bu gece kokusunu bıraksın yüreğime, içime çekeyim nefes diye. Kalsın ciğerimde kanser gibi ölümüne öylece.


Sen benim yaşama sebebimsin, sozadresi.com benim son nefesimsin, sebepsiz gözyaşlarım, kurduğum tek hayalimsin sen benim cennetimsin.


Beni yarı yolda bıraktığını sanıp o yolda koşarken nefes nefese kalanlar, yolun sonunda sizi bekliyorum.


Nefes alıyorsan umut var demektir; ama nokta koyulduktan sonra belki demek umut değil, çaresizliktir.


O bir başkasına sımsıkı sarılırken, nefesi kesilen neden hep ben oluyorum?


Nefes benim ise yüreğim senin olsun. Ben zehir içeyim su senin olsun.


Ya gerçekten yaşa ya da sadece nefes alarak yaşıyormuş gibi yaptığını kabul et.


Sevilen bir kadın can demektir. Bu yüzden en çok canım denir ona, içten ve ortasında bir edalık nefesiyle.


Bir hasret türküsü var dudaklarımda seninle başlayıp seninle biten, bir sen varsın içimde aldığım her nefeste adını haykıran kalbimde.


Sevgili dediğin koluna değil, yüreğine yakışmalı. Ve öyle gelip geçici bir heves değil, Sonsuza dek nefesin olmalı. Can Yücel


İçimde bir kör oldu sevdan yakar bedenimi, seninle hayat bulur gözlerim nefes alırım sevgilim. Sensizliğe son nefesimdir.


Aldığım nefeste soluyordum da, verdiğim nefeste bulamıyorum seni ve iki nefes arası ne kadarlıksın işte onu bilemiyorum.


Sen orada ona sarılırken, neden burada benim nefesim kesiliyor zalim.


Yanından geçer ve hiçbir şey söylemezsin. Yalnızca kokusunu duymak için derin nefesler alırsın.


İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim. Allah Cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.


Sen bana bir ömür uzakken ben sana bir nefes kadar yakınım sevgili. Gelmeyeceğini bile bile ben hala seviyorum seni.


Onu kıskanmak mı, haşa, adını zikredenin dilini, kokusunu içine çekenin, nefesini keserim.


Bugün sigaramın üzerine adını yazdım sigaram bittiğinde seni unutacağım sanmıştım ne bilirdim ki seni nefes içime çektiğimi.


Nefes almak yaşamak demek değildir!


 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir