Jiddu Krishnamurti Sözleri


Bu Sayfamız da Jiddu Krishnamurti Sözleri Derledik Sayfa İçeriği; Jiddu Krishnamurti Sözleri tumblr, Jiddu Krishnamurti Alıntı Sözleri, Jiddu Krishnamurti Sözleri Güel Sözler, Jiddu Krishnamurti Kısa Sözleri

Sozadresi_com
Sozadresicom

Kim olduğunu öğrenmeye başlarsan,değişmeye çalışmasan bile,dönüşüm çoktan başlamış demektir.


İyilik rahatlık peşinde değildir.


Bir kimseyi sevmek ne demek olduğunu biliyor musunuz?Bir ağacı,bir kuşu ya da bakıp gözettiğimiz bir hayvanı sevebilir misiniz?Size hiçbir karşılık vermese,gölgesinden de yararlanamazsanız,arkanızdan da gelmese,size bağımlılık duymasa yine de sevebilir misiniz?


İyilik bir kişinin ne arka bahçesinde ne de herkese açık olan alanındadır.İyilik bu yerlerin her ikisinde birden çiçeklenir.


Bir şeyi anlamak için onu sevmemiz gerekir.


Eğer siz beni severseniz ben de sizi severim diyorsanız bunun adı alış veriştir.


Şefkat,yaşam olgunluğunun özüdür.


İnsanın içinde bir dünya vardır ve eğer nasıl bakman ve öğrenmen gerektiğini bilirsen,kapı orada ve anahtar elindedir.Yeryüzünde senden başka hiç kimse ne sana o anahtarı verebilir ne de o kapıyı açabilir.


Sorun Tanrının olup olmaması değil,onu nasıl bulacağımızdır.


Şiddet sadece bir başkasını öldürmek değildir.Bir keskin söz kullandığınızda,bir kişiyi dikkate almayan bir davranış yaptığınızda,korkuyu hissettiğimiz için itaat ettiğimizde bunlar da şiddetdir.


İnsanlar hızla akan yaşam nehrinin yanında kendilerine küçük bir havuz kazarlar,işte o havuzda kokuşur,o havuzda ölüp giderler.


Tek amacım var:İnsanın özgürleşmesi;insana sınırlarını yıkmak konusunda yardımcı olmak.


Sevdiğiniz zaman ne sen ne de ben vardır.O durumda yalnızca dumanı olmayan ateş vardır.


Mevcut eğitim sistemimiz bize yaptığımız işi değil,başarıyı sevmeyi öğrettiği için kötüdür.Eylemin sonucu eylemden daha önemli hale gelmiştir.


Eylemlerimiz bilgi ve zaman üzerine kurulu olduğu için,insan zamanın kölesidir.Düşünce sürekli sınırlıdır,bu nedenle biz çatışma ve mücadele içinde yaşarız.


Sadece özgür akıl sevginin ne olduğunu bilebilir.


Bilgi yüklü bir zihin özgür bir zihin değildir.


Dünyayı ve dünyadaki şeyleri sevmediğimiz,onların,onlardan yalnızca yararlandığımız için yaşamla bağlılığımızı yitirdik.Şefkat duygumuzu,duyarlılığımızı,güzel şeylere tepkimizi yitirdik;doğru ilişkinin ne olduğunu ancak bu duyarlılığın yeniden kazanılmasıyla anlayabiliriz.


 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir